spółdzielnia mleczarska producent mleka małopolska produkcja serów jogurtów małopolska
okręgowa spółdzielnia mleczarska Nowy Sącz

Ekologia

Lokalizacja w sercu Beskidu Sądeckiego sprawia, że od lat naturalnym kierunkiem rozwoju OSM Nowy Sącz jest produkcja wyrobów ekologicznych. To właśnie w Beskidzie Sądeckim – w tradycyjnych gospodarstwach, z dala od ruchliwych dróg i wielkich zakładów przemysłowych, wśród zielonych pagórków, gęstych lasów i pachnących ziołami łąk – krowy dają mleko, które odznacza się cennymi walorami spożywczymi i smakowymi. Na bazie tego najwyższej jakości surowca powstają produkty ekologiczne naszej Firmy: z myślą o wszystkich, dla których zdrowy tryb życia i dobra kondycja zaczynają się na „talerzu”.

Naturalnie ekologiczne

Mleko, z którego powstają nasze produkty, pochodzi wyłącznie z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych. Oznacza to, że krowy hodowane są w czystym i bezpiecznym środowisku, pasą się na bogatych w roślinność górskich pastwiskach, nawożonych naturalnymi metodami. Nie podaje się im hormonów wzrostu czy genetycznie modyfikowanych organizmów. Gospodarze nie mogą stosować sztucznych nawozów i pestycydów, co wpływa korzystnie na zdrowie zwierząt oraz smak i jakość mleka, ale również jest przyjazne dla środowiska: oznacza brak zanieczyszczenia gleby i wód gruntowych.

Naturalnie zdrowe

Każdego tygodnia przez Spółdzielnię przepływa 17 tys. litrów bio-mleka, które przechodzi surowe kontrole w zakładowym laboratorium. Nasze produkty wytwarzamy w oparciu o tradycyjne technologie, w warunkach wysokich standardów higieniczno-sanitarnych i technicznych - zgodnie z uzyskanym w 2006 r. i corocznie odnawianym certyfikatem dla produkcji wyrobów ekologicznych BioCert, normami ISO 22000 (ważna do 16.02.2015 r.) oraz ISO 14001.

Oznacza to, że w sądeckim eko-mleku, jogurcie, kefirze, śmietanie, maślance i wędzonych serach nie ma sztucznych barwników, środków zapachowych, smakowych czy konserwujących. Wszystkie są naturalnie zdrowym dla organizmu źródłem wysokowartościowego białka zwierzęcego, łatwo przyswajalnego tłuszczu, wapnia oraz witamin z grup A, B i D.

  • Katalog produktów ekologicznych

Naturalnie dla środowiska

Działalność w branży ekologicznej to dla naszej Firmy również starania na rzecz ochrony środowiska. Dlatego od lat, niezależnie od odgórnych wytycznych, konsekwentnie realizujemy własne cele środowiskowe. Zmodernizowaliśmy oczyszczalnię ścieków biologicznych, kotły węglowe wymieniliśmy na gazowo-olejowe, zainwestowaliśmy w nowoczesną i oszczędną technologię chłodniczą, ograniczamy zużycie wody, energii, gazu i paliwa. Z myślą o przyrodzie i przyszłych pokoleniach.